AA0805FR-07200RL
DigiKeys varenummer
AA0805FR-07200RL-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
AA0805FR-07200RL
Beskrivelse
RES SMD 200 OHM 1% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
200 Ohms ±1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
AA0805FR-07200RL Modeller
Temperaturkoefficient
±150ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)