AA0603JR-07150KL kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
YAGEO
På lager: 0
Datablad
150 kOhms ±5% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
AA0603JR-07150KL
DigiKeys varenummer
AA0603JR-07150KL-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
AA0603JR-07150KL
Beskrivelse
RES SMD 150K OHM 5% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
AA0603JR-07150KL Modeller
Temperaturkoefficient
±150ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)