AA0603FR-075R76L
DigiKeys varenummer
AA0603FR-075R76L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
AA0603FR-075R76L
Beskrivelse
RES SMD 5.76 OHM 1% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
5.76 Ohms ±1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
AA0603FR-075R76L Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)