AA0402FR-0721R5L
DigiKeys varenummer
AA0402FR-0721R5L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
AA0402FR-0721R5L
Beskrivelse
RES SMD 21.5 OHM 1% 1/16W 0402
Detaljeret beskrivelse
21.5 Ohms ±1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
AA0402FR-0721R5L Modeller
Temperaturkoefficient
±150ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,015" (0,37mm)