AA0201FR-07470KL
DigiKeys varenummer
AA0201FR-07470KL-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
AA0201FR-07470KL
Beskrivelse
RES SMD 470K OHM 1% 1/20W 0201
Detaljeret beskrivelse
470 kOhms ±1% 0,05W, 1/20W Chipmodstand 0201 (0603 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
AA0201FR-07470KL Modeller
Temperaturkoefficient
±300ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0201 (0603 metrisk)
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,010" (0,26mm)