560KH07J-OTB
DigiKeys varenummer
13-560KH07J-OTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
560KH07J-OTB
Beskrivelse
VARISTOR 56V 500A DISC 7MM
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
56 V 500 A Varistor 1 Kredsløb Hulmontering Skive 7mm
Kategori
Varistor-spænding (maks.)
62 V
Producenter
YAGEO
Strøm - Overstrøm
500 A
Serie
Energi
6J
Emballage
Tape & Box (TB)
Antal kredsløb
1
Varestatus
Forældet
Kapacitans @ frekvens
890 pF @ 1 kHz
Maksimum AC-spænding
35 V
Driftstemperatur
-40°C – 140°C (TA)
Maksimum DC-spænding
45 V
Monteringstype
Hulmontering
Varistor-spænding (min.)
50 V
Pakke/hus
Skive 7mm
Varistor-spænding (Typ)
56 V