361KH05-OTB
DigiKeys varenummer
13-361KH05-OTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
361KH05-OTB
Beskrivelse
VARISTOR 360V 800A DISC 5MM
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
360 V 800 A Varistor 1 Kredsløb Hulmontering Skive 5mm
Kategori
Varistor-spænding (maks.)
396 V
Producenter
YAGEO
Strøm - Overstrøm
800 A
Serie
Energi
16J
Emballage
Tape & Box (TB)
Antal kredsløb
1
Varestatus
Forældet
Kapacitans @ frekvens
70 pF @ 1 kHz
Maksimum AC-spænding
230 V
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TA)
Maksimum DC-spænding
300 V
Monteringstype
Hulmontering
Varistor-spænding (min.)
324 V
Pakke/hus
Skive 5mm
Varistor-spænding (Typ)
360 V