15KPA40A/B
DigiKeys varenummer
13-15KPA40A/BCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-15KPA40A/BTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
15KPA40A/B
Beskrivelse
TVS DIODE 40VWM 65.8VC P600
Producentens standard leveringstid
32 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
65,8V Klemme 229,5A Ipp TVS – Dioder Hulmontering P600
Kategori
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
65,8V
Mfr
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
229,5A
Serie
Effekt - Peak-impuls
15000W (15kW)
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Enkeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
40V
Spænding - Nedbrud (min.)
44,7V