1.5KE6.8A/B
DigiKeys varenummer
13-1.5KE6.8A/BCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-1.5KE6.8A/BTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
1.5KE6.8A/B
Beskrivelse
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC DO201
Producentens standard leveringstid
32 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10,5V Klemme 144,8A Ipp TVS – Dioder Hulmontering DO-201
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
144,8A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
1500W (1,5kW)
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Applikationer
Universal
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Hulmontering
Enkeltrettede kanaler
1
Pakke/hus
DO-201AA, DO-27, Aksial
Spænding - returspænding (Typ)
5,8V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
6,45V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
10,5V