1.5KE51CA/B
DigiKeys varenummer
13-1.5KE51CA/BCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-1.5KE51CA/BTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
1.5KE51CA/B
Beskrivelse
TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC DO201
Producentens standard leveringstid
32 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
70,1V Klemme 21,7A Ipp TVS – Dioder Hulmontering DO-201
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
21,7A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
1500W (1,5kW)
Serie
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Applikationer
Universal
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Type
Zener
Monteringstype
Hulmontering
Dobbeltrettede kanaler
1
Pakke/hus
DO-201AA, DO-27, Aksial
Spænding - returspænding (Typ)
43,6V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
48,5V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
70,1V