1.5KE15A/B | |
|---|---|
DigiKeys varenummer | 13-1.5KE15A/BCT-ND - Afskåret tape (CT) 13-1.5KE15A/BTB-ND - Tape & Box (TB) |
Producenter | |
Producentens varenummer | 1.5KE15A/B |
Beskrivelse | TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC DO201 |
Producentens standard leveringstid | 32 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 21,2V Klemme 71,7A Ipp TVS – Dioder Hulmontering DO-201 |
Datablad | Datablad |
Kategori | Strøm - Peak impuls (10/1000µs) 71,7A |
Mfr | Effekt - Peak-impuls 1500W (1,5kW) |
Serie | Strømnetbeskyttelse No |
Emballage Afskåret tape (CT) Tape & Box (TB) | Applikationer Universal |
Varestatus Aktiv | Driftstemperatur -55°C – 150°C (TJ) |
Type Zener | Monteringstype Hulmontering |
Enkeltrettede kanaler 1 | Pakke/hus DO-201AA, DO-27, Aksial |
Spænding - returspænding (Typ) 12,8V | Leverandørs enhedspakning |
Spænding - Nedbrud (min.) 14,3V | Grundlæggende varenummer |
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp 21,2V |