1.5KE15A/B
DigiKeys varenummer
13-1.5KE15A/BCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-1.5KE15A/BTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
1.5KE15A/B
Beskrivelse
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC DO201
Producentens standard leveringstid
32 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
21,2V Klemme 71,7A Ipp TVS – Dioder Hulmontering DO-201
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
71,7A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
1500W (1,5kW)
Serie
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Applikationer
Universal
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Type
Zener
Monteringstype
Hulmontering
Enkeltrettede kanaler
1
Pakke/hus
DO-201AA, DO-27, Aksial
Spænding - returspænding (Typ)
12,8V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
14,3V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
21,2V