XP2N075EN
DigiKeys varenummer
5048-XP2N075ENTR-ND - Tape & Reel (TR)
5048-XP2N075ENCT-ND - Afskåret tape (CT)
5048-XP2N075ENDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
XP2N075EN
Beskrivelse
MOSFET N-CH 20V 3.5A SOT23
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 20 V 3,5A (Ta) 1,25W (Ta) Overflademontering SOT-23
Kategori
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
75mOhm @ 3,5A, 4,5V
Mfr
Vgs(th) (maks.) @ Id
1,2V @ 250µA
Serie
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
10.4 nC @ 4.5 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Vgs (maks.)
±12V
Varestatus
Aktiv
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
832 pF @ 10 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
1,25W (Ta)
Teknologi
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
20 V
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
SOT-23
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
2,5V, 4,5V