XP1504MT
DigiKeys varenummer
5048-XP1504MTTR-ND - Tape & Reel (TR)
5048-XP1504MTCT-ND - Afskåret tape (CT)
5048-XP1504MTDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
XP1504MT
Beskrivelse
FET N-CH 150V 6.3A 15.8A PMPAK
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 150 V 6,3A (Ta), 15,8A (Tc) 5W (Ta), 31,2W (Tc) Overflademontering 8-PMPAK (5x6)
Kategori
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
59mOhm @ 9A, 10V
Mfr
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 250µA
Serie
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
25.6 nC @ 10 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Vgs (maks.)
±20V
Varestatus
Aktiv
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
984 pF @ 100 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
5W (Ta), 31,2W (Tc)
Teknologi
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
150 V
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
8-PMPAK (5x6)
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V