SDS150PS48B
DigiKeys varenummer
SDS150PS48B-ND
Producenter
Producentens varenummer
SDS150PS48B
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 48V 150W
Detaljeret beskrivelse
Åben ramme AC-DC-omformere 1 Output 48V 90 – 264VAC Indgang
Spænding - Isolering
3000 V
Serie
Effektivitet
0.88
Emballage
Bulk
Driftstemperatur
0°C – 70°C (med reduktion)
Funktioner
Justerbart output, Egnet til DC-indgang, PFC, Universalindgang
Antal output
1
Størrelse/dimension
5,00" L x 3,00" B x 1,40" H (127,0mm x 76,2mm x 35,6mm)
Spænding - Input
90 – 264VAC
Godkendelsesagentur
cUL
Spænding - Output 1
48V
Standardnummer
Strøm - Output 1
3.13 A