SDS120PS12B
DigiKeys varenummer
SDS120PS12B-ND
Producenter
Producentens varenummer
SDS120PS12B
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 12V 120W
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Åben ramme AC-DC-omformere 1 Output 12V 90 – 264VAC Indgang
Kategori
Applikationer
ITE (kommerciel)
Mfr
Spænding - Isolering
3000 V
Serie
Effektivitet
80%
Emballage
Bulk
Driftstemperatur
0°C – 70°C (med reduktion)
Varestatus
Aktiv
Funktioner
Justerbart output, Egnet til DC-indgang, PFC, Universalindgang
Type
Åben ramme
Monteringstype
Chassismontering
Antal output
1
Godkendelsesagentur
cUL
Spænding - Input
90 – 264VAC
Standardnummer
Spænding - Output 1
12V
Minimum belastning krævet
No
Strøm - Output 1
10 A