CLC175US48
DigiKeys varenummer
CLC175US48-ND
Producenter
Producentens varenummer
CLC175US48
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 48V 55W
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Åben ramme AC-DC-omformere 1 Output 48V 85 – 264VAC Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CLC175US48 Modeller
Kategori
Applikationer
ITE (kommerciel)
Mfr
Spænding - Isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
0.87
Emballage
Boks
Driftstemperatur
0°C – 70°C (med reduktion)
Varestatus
Aktiv
Funktioner
Type
Åben ramme
Monteringstype
Chassismontering
Antal output
1
Størrelse/dimension
4,00" L x 2,00" B x 1,25" H (101,6mm x 50,8mm x 31,8mm)
Spænding - Input
85 – 264VAC
Standardnummer
Spænding - Output 1
48V
Minimum belastning krævet
Ja
Strøm - Output 1
3.5 A