CCR550PS24
DigiKeys varenummer
1470-CCR550PS24-ND
Producenter
Producentens varenummer
CCR550PS24
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 24V 230W
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Indkapslet AC-DC-omformere 1 Output 24V 85 – 264VAC Indgang
Kategori
Applikationer
ITE (kommerciel), Medicinal
Mfr
Spænding - Isolering
4 kV
Serie
Effektivitet
93%
Emballage
Boks
Driftstemperatur
-40°C – 80°C (med reduktion)
Varestatus
Aktiv
Funktioner
Justerbart output, PFC, Fjernkontrol, Standbyudgang, Universalindgang
Type
Indkapslet
Monteringstype
Chassismontering
Antal output
1
Størrelse/dimension
5,09" L x 3,29" B x 1,00" H (129,3mm x 83,6mm x 25,4mm)
Spænding - Input
85 – 264VAC
Godkendelsesagentur
CB, CE, cURus, DEMKO, EN, FCC, UKCA, UL
Spænding - Output 1
24V
Standardnummer
60601-1; 62368-1
Strøm - Output 1
9.58 A