XL-1608UBC-04
DigiKeys varenummer
5962-XL-1608UBC-04TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
XL-1608UBC-04
Beskrivelse
CHIP LED 0603 BLUE SMD
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Blå 465nm LED-indikation – Diskret 3V 0603 (1608 metrisk)
Kategori
Linsestørrelse
1,20mm x 0,80mm
Mfr
Spænding - Fremløb (Vf) (Typ)
3V
Serie
Strøm - Test
20mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Synsvinkel
120°
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Farve
Bølgelængde - Dominerende
Konfiguration
Uafhængig
Bølgelængde - Peak
470nm
Linsefarve
Farveløs
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Linsegennemsigtighed
Klar
Størrelse/dimension
1,60mm L x 0,65mm B
Millicandela-normering
Højde (maks.)
0,65mm