XL-1608PGC-06
DigiKeys varenummer
5962-XL-1608PGC-06TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
XL-1608PGC-06
Beskrivelse
CHIP LED 0603 GREEN SMD
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Grøn 520nm LED-indikation – Diskret 2,9V 0603 (1608 metrisk)
Kategori
Linsestørrelse
1,17mm x 0,80mm
Mfr
Spænding - Fremløb (Vf) (Typ)
2,9V
Serie
Strøm - Test
20mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Synsvinkel
120°
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Farve
Bølgelængde - Dominerende
Konfiguration
Uafhængig
Bølgelængde - Peak
525nm
Linsefarve
Grøn
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Linsegennemsigtighed
Diffus
Størrelse/dimension
1,60mm L x 0,85mm B
Millicandela-normering
Højde (maks.)
0,85mm