691368300008B
691368300008B
@askLorandt explains: Design your EMC-Filter
691368300008B
DigiKeys varenummer
732-4384-ND
Producenter
Producentens varenummer
691368300008B
Beskrivelse
TERM BLOCK PLUG 8POS 3.81MM
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
8 Position Klemmeblok Stik, Hunfatninger 0,150" (3,81mm) 180° Frithængende (In-Line)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
691368300008B Modeller
Kategori
Monteringstype
Frithængende (In-Line)
Producenter
Würth Elektronik
Strøm - UL
8 A
Serie
Spænding - UL
300 V
Emballage
Bulk
Trådtykkelse eller område - AWG
16-28 AWG
Varestatus
Aktiv
Trådtykkelse eller område - mm²
0,08-1,3mm²
Type
Stik, Hunfatninger
Farve
Grøn, Orange
Antal positioner
8
Driftstemperatur
-40°C – 115°C
Positioner pr. niveau
8
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Antal niveauer
1
Lednings afisoleringslængde
9mm
Afstand
0,150" (3,81mm)
Kontaktmateriale
Stål, Rustfri
Stiks ledningsindgang
180°
Husmateriale
Polyamid (PA66), Nylon 6/6
Termineringsudformning
Skrueløs - benfjeder, Skub ind-fjeder
Isoleringshøjde
0,492" (12,50mm)