E4M0015075J2-TR
DigiKeys varenummer
1697-E4M0015075J2-TR-ND - Tape & Reel (TR)
1697-E4M0015075J2-TRCT-ND - Afskåret tape (CT)
1697-E4M0015075J2-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
E4M0015075J2-TR
Beskrivelse
MOSFETS 5128 PF 554W 3.8V 180 NC
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 750 V 156A (Tc) 554W (Tc) Overflademontering TO-263-7
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
E4M0015075J2-TR Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
3,8V @ 15,4 mA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
180 nC @ 15 V
Serie
Vgs (maks.)
+19V, -8V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
5128 pF @ 500 V
Varestatus
Aktiv
Effektspredning (maks.)
554W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Teknologi
Klasse
Automotive
Afladning til kildespænding (Vdss)
750 V
Kvalifikation
AEC-Q101
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Monteringstype
Overflademontering
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
15V
Leverandørs enhedspakning
TO-263-7
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
21mOhm @ 55,8A, 15V