CHB011M12GM4T
DigiKeys varenummer
1697-CHB011M12GM4T-ND
Producenter
Producentens varenummer
CHB011M12GM4T
Beskrivelse
SIC, MODULE, 11M, 1200V, 48 MM,
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
MOSFET'er – Arrays 1200V (1,2kV) 100A (Tj) 265W (Tj) Chassismontering
Kategori
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
14,9mOhm @ 100A, 15V
Producenter
Wolfspeed, Inc.
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 28mA
Serie
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
405nC @ 15V
Emballage
Boks
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
10100pF @ 800V
Varestatus
Aktiv
Effekt - Maks.
265W (Tj)
Teknologi
Siliciumcarbid (SiC)
Driftstemperatur
-40°C – 150°C (TJ)
Konfiguration
4 N-kanal
Monteringstype
Chassismontering
Afladning til kildespænding (Vdss)
1200V (1,2kV)
Pakke/hus
Modul
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
100A (Tj)