C2M1000170J
DigiKeys varenummer
C2M1000170J-ND
Producenter
Producentens varenummer
C2M1000170J
Beskrivelse
SICFET N-CH 1700V 5.3A D2PAK
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 1700 V 5,3A (Tc) 78W (Tc) Overflademontering D2PAK-7
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
C2M1000170J Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 500µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
13 nC @ 20 V
Serie
Vgs (maks.)
+25V, -10V
Emballage
Bulk
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
200 pF @ 1000 V
Varestatus
Forældet
Effektspredning (maks.)
78W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstype
Overflademontering
Afladning til kildespænding (Vdss)
1700 V
Leverandørs enhedspakning
D2PAK-7
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
20V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
1,4Ohm @ 2A, 20V