MKS4C051005F00KH00 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
WIMA
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
WIMA
På lager: 0
Datablad
Billede for MKS4C051005F00KH00 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
MKS4C051005F00KH00
DigiKeys varenummer
1928-MKS4C051005F00KH00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
MKS4C051005F00KH00
Beskrivelse
CAP FILM 10UF 10% 63VDC RADIAL
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 µF Filmkondensatorer 40V 63V Polyester, Polyethylen-terephthalat (PET), Metalliseret Radial
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Monteringstype
Hulmontering
Størrelse/dimension
1,043" L x 0,335" B (26,50mm x 8,50mm)
Varestatus
Aktiv
Højde - Monteret (maks.)
0,728" (18,50mm)
Kapacitans
Terminering
PC-ben
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,886" (22,50mm)
Spændingsklassifikation - AC
40V
Applikationer
Automotive; DC-link, DC-filtrering
Spændingsklassifikation - DC
63V