MKS4C046804F00JH00 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
WIMA
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
WIMA
På lager: 0
Datablad
Billede for MKS4C046804F00JH00 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
MKS4C046804F00JH00
DigiKeys varenummer
1928-MKS4C046804F00JH00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
MKS4C046804F00JH00
Beskrivelse
CAP FILM 6.8UF 5% 63VDC RADIAL
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
6.8 µF Filmkondensatorer 40V 63V Polyester, Polyethylen-terephthalat (PET), Metalliseret Radial
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,709" L x 0,315" B (18,00mm x 8,00mm)
Varestatus
Aktiv
Højde - Monteret (maks.)
0,591" (15,00mm)
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,591" (15,00mm)
Spændingsklassifikation - AC
40V
Applikationer
Automotive; DC-link, DC-filtrering
Spændingsklassifikation - DC
63V