MKS2D031001A00JO00
DigiKeys varenummer
1928-MKS2D031001A00JO00CT-ND - Afskåret tape (CT)
1928-MKS2D031001A00JO00TB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
MKS2D031001A00JO00
Beskrivelse
CAP FILM 0.1UF 5% 100VDC RADIAL
Detaljeret beskrivelse
0.1 µF Filmkondensatorer 63V 100V Polyester, Polyethylen-terephthalat (PET), Metalliseret Radial
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Størrelse/dimension
0,283" L x 0,098" B (7,20mm x 2,50mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,256" (6,50mm)
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Spændingsklassifikation - AC
63V
Spændingsklassifikation - DC
100V