MKS2B051001N00JO00
DigiKeys varenummer
1928-MKS2B051001N00JO00CT-ND - Afskåret tape (CT)
1928-MKS2B051001N00JO00TB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
MKS2B051001N00JO00
Beskrivelse
CAP FILM 10UF 5% 50VDC RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 µF Filmkondensatorer 30V 50V Polyester, Polyethylen-terephthalat (PET), Metalliseret Radial
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Mfr
Monteringstype
Hulmontering
Serie
Pakke/hus
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Størrelse/dimension
0,283" L x 0,433" B (7,20mm x 11,00mm)
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Højde - Monteret (maks.)
0,630" (16,00mm)
Kapacitans
Terminering
PC-ben
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Spændingsklassifikation - AC
30V
Applikationer
Automotive
Spændingsklassifikation - DC
50V