FKS3D022202B00KSSD
DigiKeys varenummer
1928-1375-ND
Producenter
Producentens varenummer
FKS3D022202B00KSSD
Beskrivelse
CAP FILM 0.022UF 10% 100VDC RAD
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.022 µF Filmkondensatorer 63V 100V Polyester, Polyethylen-terephthalat (PET) Radial
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
FKS3D022202B00KSSD Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 100°C
Mfr
Monteringstype
Hulmontering
Emballage
Bulk
Pakke/hus
Varestatus
Forældet
Størrelse/dimension
0,394" L x 0,118" B (10,00mm x 3,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,335" (8,50mm)
Tolerance
±10%
Terminering
PC-ben
Spændingsklassifikation - AC
63V
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Spændingsklassifikation - DC
100V