DCP4N055009FD4KSSD
DigiKeys varenummer
1928-1023-ND
Producenter
Producentens varenummer
DCP4N055009FD4KSSD
Beskrivelse
CAP FILM 50UF 10% 900VDC RAD
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
50 µF Filmkondensatorer 900V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial - 4 ledere
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
DCP4N055009FD4KSSD Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Mfr
Monteringstype
Hulmontering
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
2,244" L x 1,378" B (57,00mm x 35,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
1,969" (50,00mm)
Tolerance
±10%
Terminering
PC-ben
Spændingsklassifikation - DC
900V
Lederafstand
2,067" (52,50mm)
Dielektrisk materiale
Applikationer
Automotive; DC-link, DC-filtrering
ESR (ækvivalent seriemodstand)
3.3 mOhms