BTA440Z-800BTQ
DigiKeys varenummer
1740-1230-ND
Producenter
Producentens varenummer
BTA440Z-800BTQ
Beskrivelse
TRIAC 800V 40A TO3P
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
TRIAC Standard 800 V 40 A Hulmontering TO-3P
Kategori
Strøm - Gate trigger (Igt) (maks.)
50 mA
Producenter
WeEn Semiconductors
Strøm - Hold (Ih) (maks.)
80 mA
Emballage
Rør
Driftstemperatur
150°C (TJ)
Triactype
Standard
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Off- tilstand
800 V
Pakke/hus
TO-3P-3, SC-65-3
Strøm - On tilstand (It (RMS)) (maks.)
40 A
Leverandørs enhedspakning
TO-3P
Spænding - Gate-trigger (Vgt) (maks.)
1.3 V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Engangs Overstrøm 50, 60Hz (Itsm)
400A, 440A