BTA204S-800E,118
DigiKeys varenummer
1740-1108-2-ND - Tape & Reel (TR)
1740-1108-1-ND - Afskåret tape (CT)
1740-1108-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BTA204S-800E,118
Beskrivelse
TRIAC SENS GATE 800V 4A DPAK
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
TRIAC Logik - Sensitiv gate 800 V 4 A Overflademontering DPAK
Kategori
Strøm - Gate trigger (Igt) (maks.)
10 mA
Producenter
WeEn Semiconductors
Strøm - Hold (Ih) (maks.)
12 mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
125°C (TJ)
Triactype
Logik - Sensitiv gate
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Off- tilstand
800 V
Pakke/hus
TO-252-3, DPAK (2 ledere + tab), SC-63
Strøm - On tilstand (It (RMS)) (maks.)
4 A
Leverandørs enhedspakning
DPAK
Spænding - Gate-trigger (Vgt) (maks.)
1.5 V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Engangs Overstrøm 50, 60Hz (Itsm)
25A, 27A