BT136-600E,127
DigiKeys varenummer
1740-1019-ND
Producenter
Producentens varenummer
BT136-600E,127
Beskrivelse
TRIAC SENS GATE 600V 4A TO220AB
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
TRIAC Logik - Sensitiv gate 600 V 4 A Hulmontering TO-220AB
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
BT136-600E,127 Modeller
Kategori
Strøm - Gate trigger (Igt) (maks.)
10 mA
Producenter
WeEn Semiconductors
Strøm - Hold (Ih) (maks.)
15 mA
Emballage
Rør
Konfiguration
Enkelt
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
125°C (TJ)
Triactype
Logik - Sensitiv gate
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Off- tilstand
600 V
Pakke/hus
TO-220-3
Strøm - On tilstand (It (RMS)) (maks.)
4 A
Leverandørs enhedspakning
TO-220AB
Spænding - Gate-trigger (Vgt) (maks.)
1.5 V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Engangs Overstrøm 50, 60Hz (Itsm)
25A, 27A