WR02X4420FAL
DigiKeys varenummer
1292-WR02X4420FALTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
WR02X4420FAL
Beskrivelse
RES 442 OHM 1% 1/20W 0201
Detaljeret beskrivelse
442 Ohms ±1% 0,05W, 1/20W Chipmodstand 0201 (0603 metrisk) Tykfilm
EDA/CAD-modeller
WR02X4420FAL Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,010" (0,26mm)