WR02X35R7FAL
DigiKeys varenummer
1292-WR02X35R7FALTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
WR02X35R7FAL
Beskrivelse
RES 35.7 OHM 1% 1/20W 0201
Detaljeret beskrivelse
35.7 Ohms ±1% 0,05W, 1/20W Chipmodstand 0201 (0603 metrisk) Tykfilm
EDA/CAD-modeller
WR02X35R7FAL Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,010" (0,26mm)