TEC-40-39-127
DigiKeys varenummer
345-1734-ND
Producenter
Producentens varenummer
TEC-40-39-127
Beskrivelse
PELTIER TEC 40X40X3.9MM 3.9A
Detaljeret beskrivelse
TEC (termoelektrisk køler) 33,4W @ 27°C 4 A 90°C
Kategori
Højde
3,91mm
Strøm - Maks.
4 A
Spænding - Maks.
15.4 V
Modstand
3.22 Ohms
Driftstemperatur
90°C
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 40.00mm L x 40.00mm B
Qmax @ Th
33,4W @ 27°C
Grundlæggende varenummer
Delta Tmax @ Th
68°C @ 27°C