DC1203812M2B-2T0
DigiKeys varenummer
345-DC1203812M2B-2T0-ND
Producenter
Producentens varenummer
DC1203812M2B-2T0
Beskrivelse
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ventilator Røraksial 12VDC Kvadratisk - 120mm L x 120mm H Kugle 123,3CFM (3,45m³/min) 2 trådledere
Kategori
Støj
44,0dB(A)
Mfr
Effekt (Watt)
9 W
Emballage
Boks
RPM
Varestatus
Aktiv
Terminering
2 trådledere
Spænding - Nominel
Driftstemperatur
14 – 158°F (–10 – 70°C)
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 120mm L x 120mm H
Godkendelsesagentur
CE, cURus, TUV
Bredde
38,00mm
Vægt
0,508lb (230,42g)
Luftgennemstrømning
123,3CFM (3,45m³/min)
Strømklassificering (AMPS)
0,750A
Statisk tryk
0,450in H2O (112,1Pa)
Materiale - Ramme
Polybutylen-terephthalat (PBT), Glasfyldt
Lejetype
Kugle
Materiale - Blad
Ventilatortype
Levetid @ temp.
70000 timer @ 40°C