890724429010CS
DigiKeys varenummer
732-890724429010CS-ND
Producenter
Producentens varenummer
890724429010CS
Beskrivelse
WCAP-FTDB DC-LINK CAPACITOR (MKP
Producentens standard leveringstid
22 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
75 µF Filmkondensatorer 900V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial - 4 ledere
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
890724429010CS Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
4.7 mOhms
Mfr
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Serie
Monteringstype
Hulmontering
Emballage
Bakke
Størrelse/dimension
2,244" L x 1,772" B (57,00mm x 45,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
2,598" (66,00mm)
Tolerance
±5%
Terminering
PC-ben
Spændingsklassifikation - DC
900V
Lederafstand
2,067" (52,50mm)