VCCS300M-28
DigiKeys varenummer
2050-VCCS300M-28-ND
Producenter
Producentens varenummer
VCCS300M-28
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 28V 300W
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Åben ramme AC-DC-omformere 1 Output 28V 85 – 264VAC, 120 – 370VDC Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
VCCS300M-28 Modeller
Kategori
Applikationer
Medicinal
Mfr
Spænding - Isolering
4 kV
Serie
Effektivitet
95%
Emballage
Boks
Driftstemperatur
-40°C – 70°C (med reduktion)
Varestatus
Aktiv
Funktioner
DC-Input muligt, IP10, belastningsfordeling, PFC, universalindgang
Type
Åben ramme
Monteringstype
Chassismontering
Antal output
1
Størrelse/dimension
3,99" L x 2,13" B x 1,58" H (101,3mm x 54,0mm x 40,2mm)
Spænding - Input
85 – 264VAC, 120 – 370VDC
Godkendelsesagentur
CE
Spænding - Output 1
28V
Standardnummer
Strøm - Output 1
10.7 A