VTS-3-2Q3PPM-12SNN-8
DigiKeys varenummer
28-VTS-3-2Q3PPM-12SNN-8-ND
Producenter
Producentens varenummer
VTS-3-2Q3PPM-12SNN-8
Beskrivelse
TOGGLE SWITCH 12MM MOUNT HOLE BA
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Vippekontakter SPDT Panelmontering
Kategori
Aktuatortype
Standard rund
Mfr
Aktuatorlængde
17,00mm
Serie
Oplysning
Uden lys
Emballage
Pose
Termineringsudformning
Quick-konnekt - 0,250" (6,3mm)
Varestatus
Aktiv
Paneludstansning-dimensioner
Cirkulær - 12,20mm diam.
Monteringstype
Panelmontering
Bøsnings gevind
15/32-32
Kredsløb
IP (Ingress Protection)
IP68 - Støvtæt, Vandtæt
Switch-funktion
Driftstemperatur
0°C – 65°C
Strømklassificering (AMPS)
20A (AC)
Elektrisk levetid
10.000 cyklusser
Spændingsklassifikation - AC
125 V