VPS-1-S2PPM-12KNN-5
DigiKeys varenummer
28-VPS-1-S2PPM-12KNN-5-ND
Producenter
Producentens varenummer
VPS-1-S2PPM-12KNN-5
Beskrivelse
PUSHBUTTON SWITCH BLACK 2P SPST
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Trykknapkontakter SPST Standard Panelmontering, Front
Kategori
Spændingsklassifikation - AC
250 V
Mfr
Spændingsklassifikation - DC
12 V
Serie
Aktuatortype
Rund, Knap
Emballage
Pose
Farve - Aktuator/hætte
Sort
Varestatus
Aktiv
Termineringsudformning
Loddeblik
Monteringstype
Panelmontering, Front
IP (Ingress Protection)
IP65 - Støvtæt, Vandbestandig
Type
Standard
Paneludstansning-dimensioner
Cirkulær - 12,00mm diam.
Kredsløb
Driftstemperatur
-25°C – 55°C
Switch-funktion
Off-On
Mekanisk levetid
100.000 cyklusser
Strømklassificering (AMPS)
200mA (AC), 500mA (DC)