L60D-G12-W
DigiKeys varenummer
L60D-G12-W-ND
Producenter
Producentens varenummer
L60D-G12-W
Beskrivelse
LED PNL IND GREEN DIFF 6.60MM
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
LED Panelindikator Grøn Diffus 45° 12V Trådledere - 6" (152,40mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
L60D-G12-W Modeller
Kategori
Paneludstansning-form
Rund
Producenter
Visual Communications Company - VCC
Paneludstansning-dimensioner
0,23" (5,84mm)
Serie
Linsestørrelse
6,60mm diam.
Emballage
Bulk
Linsetype
Rund med flad top
Varestatus
Aktiv
Millicandela-normering
44mcd
Type
LED
Bølgelængde - Peak
565nm
Lampefarve
Grøn
Synsvinkel
45°
Linsefarve
Grøn
Termineringsudformning
Trådledere - 6" (152,40mm)
Linsegennemsigtighed
Diffus
IP (Ingress Protection)
Vandbestandig
Klassificeringer
DC
Grundlæggende varenummer
Spænding
12V