SMM02040E2741BB300
DigiKeys varenummer
SMM02040E2741BB300-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMM02040E2741BB300
Beskrivelse
RES 2.74KOHM 0.1% 1/4W MELF 0204
Detaljeret beskrivelse
2.74 kOhms ±0,1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand MELF, 0204 Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tyndfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SMM02040E2741BB300 Modeller
Temperaturkoefficient
±15ppm/°C
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,055" diam. x 0,142" L (1,40mm x 3,60mm)