RP0402CT-50R0GN-90TR
DigiKeys varenummer
4353-RP0402CT-50R0GN-90TR-ND - Tape & Reel (TR)
4353-RP0402CT-50R0GN-90TRCT-ND - Afskåret tape (CT)
4353-RP0402CT-50R0GN-90TRDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RP0402CT-50R0GN-90TR
Beskrivelse
RES 50 OHM 2% 1/10W 0402
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
50 Ohms ±2% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
Kategori
Sammensætning
Mfr
Funktioner
Fugtresistent
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Størrelse/dimension
0,040" L x 0,020" B (1,02mm x 0,51mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,015" (0,38mm)