PTS0805M1B100RP100
DigiKeys varenummer
749-1057-2-ND - Tape & Reel (TR)
749-1057-1-ND - Afskåret tape (CT)
749-1057-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PTS0805M1B100RP100
Beskrivelse
SENSOR RTD 100OHM 0805
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 Ohms RTD (Resistance Temperature Detector) Platin (Pt) 3850ppm/°C 0805 (2012 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PTS0805M1B100RP100 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 175°C
Producenter
Vishay
Terminering
SMD (SMT) flige
Serie
Temperaturkoefficient
3850ppm/°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Strøm
1 mA
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Modstand @ 0°C
100 Ohms