MMA02040D2702BB300
DigiKeys varenummer
749-MMA02040D2702BB300TR-ND - Tape & Reel (TR)
749-MMA02040D2702BB300CT-ND - Afskåret tape (CT)
749-MMA02040D2702BB300DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MMA02040D2702BB300
Beskrivelse
MMA 0204-25 0.1% BL 27K
Detaljeret beskrivelse
27 kOhms ±0,1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand MELF, 0204 Anti-svovl, Automotive AEC-Q200 Tyndfilm
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,055" diam. x 0,142" L (1,40mm x 3,60mm)