MMA02040D1403FB300
DigiKeys varenummer
749-MMA02040D1403FB300TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
MMA02040D1403FB300
Beskrivelse
MMA 0204-25 1% BL 140K
Detaljeret beskrivelse
140 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand MELF, 0204 Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tyndfilm
Funktioner
Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser
Serie
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,055" diam. x 0,142" L (1,40mm x 3,60mm)