MFU0805FF00500P500
DigiKeys varenummer
749-MFU0805FF00500P500TR-ND - Tape & Reel (TR)
749-MFU0805FF00500P500CT-ND - Afskåret tape (CT)
749-MFU0805FF00500P500DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MFU0805FF00500P500
Beskrivelse
FUSE BOARD MNT 500MA 32VDC 0805
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
500 mA AC 32 V DC sikring Kortmonteret (patrontype undtaget) Overflademontering 0805 (2012 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MFU0805FF00500P500 Modeller
Kategori
Responstid
Sprænger hurtigt
Mfr
Pakke/hus
Serie
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
50A
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Smeltning I²t
9.0E-4
Varestatus
Aktiv
Godkendelsesagentur
UL
Monteringstype
Overflademontering
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Sikringstype
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B x 0,018" H (2,00mm x 1,25mm x 0,45mm)
Strømklassificering (AMPS)
DC-koldmodstand
0.57 Ohms