MFU0402FF01600E100
DigiKeys varenummer
MFU04021.60TR-ND - Tape & Reel (TR)
MFU04021.60CT-ND - Afskåret tape (CT)
MFU04021.60DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MFU0402FF01600E100
Beskrivelse
FUSE BOARD MOUNT 1.6A 32VDC 0402
Detaljeret beskrivelse
1.6 A AC 32 V DC sikring Kortmonteret (patrontype undtaget) Overflademontering 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
MFU0402FF01600E100 Modeller
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
50A
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Smeltning I²t
0.0065
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Sikringstype
Størrelse/dimension
0,040" L x 0,020" B x 0,013" H (1,00mm x 0,50mm x 0,32mm)
Strømklassificering (AMPS)
DC-koldmodstand
0.065 Ohms