MFU0402FF01000E500
DigiKeys varenummer
749-MFU0402FF01000E500TR-ND - Tape & Reel (TR)
749-MFU0402FF01000E500CT-ND - Afskåret tape (CT)
749-MFU0402FF01000E500DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MFU0402FF01000E500
Beskrivelse
FUSE BOARD MOUNT 1A 32VDC 0402
Detaljeret beskrivelse
1 A AC 32 V DC sikring Kortmonteret (patrontype undtaget) Overflademontering 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
MFU0402FF01000E500 Modeller
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
50A
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Smeltning I²t
0.0028
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Sikringstype
Størrelse/dimension
0,040" L x 0,020" B x 0,013" H (1,00mm x 0,50mm x 0,32mm)
Strømklassificering (AMPS)
DC-koldmodstand
0.14 Ohms